“Vēlos dzīvot vienkāršāk, taču nevēlos atteikties no mīļām lietām. Ko darīt?”
Minimālisma kultam mūsdienās ir arvien vairāk sekotāju, un tam ir loģisks izskaidrojums. Daži vēlas attālināties no dzīvesveida, kas nav ilgtspējīgs, tāpēc cenšas iztikt ar mazāk mantām un ierobežot patērniecību. Arvien vilinošāks šķiet harmonisks iekārojums un plašums, kas nav pārpildīts ar mantām. Iedzīves samazināšanai nebūt nav jānotiek strauji. Interjera dizainers Hanss Blumkvists iedrošina tos, kas nav gatavi straujām pārmaiņām.
Nekā balta
Minimālismu interjerā ierasts asociēt ar balto krāsu un ultramoderniem interjera risinājumiem, taču Hanss zina sacīt, ka kādreiz tāds interjers var šķist bezpersonisks vai vēss. Viņš ir pārliecinājies, ka arī šādu dzīves telpu var iekārtot mājīgi un aicinoši. Šajā mājoklī sienām viņš izvēlējās silti dzeltenbrūno toni, tekstūru veidojot ar maigiem, dabiskiem materiāliem.
Hanss Blumkvists dalās idejās par vienkāršu, ērtu un personisku mājokļa iekārtojumu.
Mājīga harmonija
Hanss atgādina, ka minimālisms nenozīmē mērķtiecīgu atbrīvošanos no lietām, pasaudzējot tikai iztikas minimumu. Viņš to drīzāk saista ar noteiktu prāta stāvokli. Tas nozīmē dzīvot apzinātāk – priekšmetus izvēlēties pārdomāti un organizēt sistemātiski.
Kvalitāte un stils ilgam mūžam
Iekārtot mājokli pārdomāti un apzināti, nozīmē padomāt par mēbeļu pielietojumu gan šodien, gan ilgtermiņā. Ieguldījums kvalitatīvās un pielāgojamās mēbelēs noteikti attaisnosies. Priekšroka dodama dizainam, kas tik drīz neizies no modes. Izvēloties ilgtspējīgus materiālus, Hansa favorīts ir dabiska koksne. Tā ir izturīga un gadi tai nāk tikai par labu, jo tā skaisti noveco.