Ilgtspējīgs dzīvesveids nozīmē ikdienā izvēlēties dabai saudzīgus paradumus un gādāt par savu veselību un labsajūtu. Pienācīga gaisa kvalitāte, pietiekamas fiziskās aktivitātes un labs miegs ir svarīgs ikvienam no mums. Uzzini dažus vienkāršus veidus, kā uzlabot savu veselību, vienlaikus saudzējot planētu.
Kusties un uzturi sevi formā
Pieaugušajiem ieteicams nedēļā vismaz 150 minūtes veltīt vidējas intensitātes fiziskām aktivitātēm. Mazkustīgs dzīvesveids var izraisīt dažādas garīgās un fiziskās veselības problēmas.
Mūsdienās daudziem ir sēdošs darbs un ne visiem ir iespēja trenēties sporta zālē. Ergonomiskas mēbeles lietošanai mājās vai birojā ir noderīgas jebkurā gadījumā.
Tāda ir, piemēram, LIDKULLEN regulējama augstuma taburete. Speciāls mehānisms liek ķermenim darba laikā kustēties. Izmantojot šo tabureti regulāri, iespējams nostiprināt muskuļus un mugurkaulu, turklāt tas ļauj sēdēt ķermenim dabiski veselīgā pozā. Kusties pat sēžot un pat tad, ja tev jāpaliek pie darba galda.
Ciešs miegs labākas rītdienas vārdā
Fiziskās un garīgās veselības saglabāšanai speciālisti iesaka pieaugušajiem katru nakti gulēt 7–9. Augošiem bērniem un viņu pareizai attīstībai parasti nepieciešams par vienu vai divām stundām vairāk miega.
Mēdz gadīties, ka dzīvesveid vai vides faktori traucē kvalitatīvi izgulēties. Ir gaužām svarīgi regulēt stresa līmeni un panākt veselīgu līdzsvaru starp darba pienākumiem un privāto dzīvi.
Lai naktī labi izgulētos, būtiska ietekme ir ne vien guļamistabas apgaismojumam, bet arī ērtībām, trokšņiem, kā arī gaisa kvalitātei un temperatūrai.
Vai tavs matracis nav pārāk stingrs? Vai pārāk mīksts? Vai ir gadījies gulēt ar ergonomisko spilvenu? Iespējams, gaismu necaurlaidīgi aizkari vai regulējamas intensitātes apgaismojums tev palīdzētu vieglāk noskaņoties gulēšanai. Paklājs vai pat vairāki paklāji var mazināt nevēlamus trokšņus, bet telpaugi var radīt mājīgāku noskaņu guļamistabā.
Iekārtojot ērtu vidi miegam, var daudzkārtīgi uzlabot savu veselību.