Bērna spēja uzsūkt jaunu informāciju ir cieši saistīta ar atpūtas pauzēm. Aktīvi mācību pārtraukumi, kuros piedalās gan ķermenis, gan prāts, vēlāk palīdz no jauna koncentrēties. Tieši tādēļ bērnistabā vēlams atvēlēt vietu ne tikai mācībām, bet arī aktīvām nodarbēm starp tām.
Savām rokām celta pilsēta
MÅLA kartona pilsētas šablons ir domāts, lai bērns pats savām rokām varētu uzcelt māju (papīra, bet tomēr!). Soli pa solim, un pilsēta ir gatava!
Viens un tas pats galds dažādiem vecumiem
Gadu no gada mācību uzdevumi kļūst arvien sarežģītāki, un bērni aug lielāki. Mēs esam izdomājuši, kā vienu un to pašu mācību zonu pielāgot dažādiem vecumposmiem. Viens no veidiem ir izmantot ergonomiskus palīglīdzekļus, kā, piemēram, šis kāju soliņš. Tici mums, tā mājas darbus bērni pildīs bez piespiešanās.
Spēļu un mācību līdzsvars
Bērnistabu var sadalīt vairākas aktivitāšu zonās, piemēram, lasīt gultā, spēļu mājas novietot uz skapīša, bet ar klucīšiem spēlēties uz grīdas. Tā ne tikai dažādosi bērna nodarbes, bet arī liksi izkustēties mācību starplaikos.
Paveiktais acu augstumā
Dažas nodarbes, piemēram, pilsētas būvniecība, ir laikietilpīgākas par citām un prasa vairāk uzmanības. Šādus darbiņus ir vērts padarīt par interjera elementiem. Laika gaitā tos var papildināt un pārveidot vai vienkārši apbrīnot.
Vairāk nekā tikai gulta
Gultu parasti asociējam kā labāko vietu atpūtai, taču tai ir vēl kāds bieži vien neizmantots potenciāls – mantu uzglabāšanas iespējas. Iegādājies ietilpīgas kastes, ko var pastumt pagultē, gultas kabatas sīkumiem, un istaba tūliņ izskatīsies daudz kārtīgāka.
Mantu organizēšana pie sienas
Perforētais dēlis ir labs veids, kā sakārtot lietas, kas bieži vajadzīgas pa rokai un ko nav iebildumu izrādīt citiem. Kad ar šādu sienas organizatoru vien nepietiek, skapītis, kurā salikt bērna mantas, ir gudra izvēle.
Citi padomi bērnistabai
Šeit apkoptas noderīgas idejas bērnistabai no mazuļa pirmajām dienām un radošām un drošām rotaļām līdz mācību zonas iekārtojumam, ko var pielāgot bērnam augot.
Droša vide mājās zīdaiņiem un bērniem
Augot bez puniem un nobrāzumiem neiztikt, taču mājās bērniem nevajadzētu gūt nopietnus savainojumus. Lai ikdiena būtu pēc iespējas drošāka, paskaties un izvērtē mājokļa iekārtojumu no bērna skatupunkta.