IKEA

IKEA koncepcija

Vai ir kāds labāks veids? Tas ir jautājums, ko mēs sev uzdodam nepārtraukti. Tieši šis jautājums mums ļauj radīt unikālus mājokļa labiekārtošanas risinājumus, kas uzlabo ikdienas dzīvi visiem cilvēkiem.

Vīzija un biznesa ideja

IKEA vīzija ir radīt unikālus mājokļa labiekārtošanas risinājumus. Savukārt mūsu biznesa ideja ir piedāvāt plašu klāstu ar funkcionālām, laba dizaina mājokļa labiekārtošanas precēm par tik zemām cenām, ka tās varēs atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku.

Lai nodrošinātu augstas kvalitātes preces par pieņemamām cenām, mēs nepārtraukti uzlabojam un optimizējam savu ražošanas ķēdi, dibinot ilgtermiņa attiecības ar piegādātājiem, investējot automatizētās ražošanas iekārtās un ražojot preces lielos apjomos. Mūsu vīzija koncentrējas ne vien uz mājokļa labiekārtošanas risinājumiem, bet arī uz ikdienas dzīves uzlabošanu visiem cilvēkiem, kurus ietekmē mūsu bizness.

Visiem cilvēkiem

IKEA koncepcija balstās uz ideju piedāvāt mājokļa labiekārtošanas risinājumus par pieņemamām cenām plašākai publikai - ne tikai dažiem izredzētajiem. Lai to panāktu, mēs apvienojam funkcionalitāti, kvalitāti, dizainu un vērtību, domājot arī par preču ilgtspējību. IKEA koncepcija caurvij ikvienu uzņēmuma aspektu, sākot no dizaina, materiālu izcelsmes, iepakojuma un preču izplatīšanas līdz pat mūsu biznesa modelim. Mūsu mērķis ir palīdzēt pēc iespējas vairāk cilvēkiem dzīvot labāku ikdienas dzīvi savos mājokļos.

1951
1954
1967
1981
1983

Kas slēpjas aiz IKEA vārda

 

IKEA vārds veidots no IKEA dibinātāja Ingvara Kamprada iniciāļiem (IK), kā arī pirmajiem burtiem vārdos Elmtarida un Agunarida (EA), kas ir Ingvara dzimtā saimniecība un ciemats. IKEA zīmola logo kopš uzņēmuma dibināšanas gandrīz nemaz nav mainījies, un šobrīd joprojām tiek izmantots logo, kas sākotnēji tika izveidots 1967. gadā.

Ietaupīt naudu sadarbojoties

Lai mēs kopā varētu nodrošināt tā saucamo demokrātisko dizaina procesu, mūsu apmeklētājiem ir piešķirta ļoti nozīmīga loma. Apmeklētāji dara to, kas darāms viņiem, mēs darām to, kas darāms mums. Tieši pateicoties šim sadarbības modelim, mēs kopā varam samazināt preču cenas un ietaupīt naudu. Mūsu apmeklētāji tiek iesaistīti visdažādākajos veidos, piemēram, viņiem pašiem jāveic kompakti iepakotu preču montāža (LÖVET galds bija pirmā kompakti iepakotā prece, ko saviem pircējiem piedāvājām nu jau vairāk nekā pirms 60 gadiem), viņi tāpat tiek aktīvi lūgti sniegt savas atsauksmes un dzīvot saskaņā ar ilgtspējīgiem principiem.

Mūsu preču klāsts

IKEA preču klāsts ir vārda tiešā nozīmē plašs. Pirmkārt, tam piemīt plaša funkcionalitāte: mūsu veikalos jūs atradīsit visu mājokļa labiekārtošanai nepieciešamo, sākot no istabas augiem un viesistabas mēbelēm līdz pat rotaļlietām un gataviem virtuves komplektiem. Otrkārt, tam ir plašs stila piedāvājums, un IKEA veikalos kaut ko sev sirdij tīkamu atradīs gan romantiķi, gan minimālisti. Visbeidzot, tieši pateicoties mūsu preču klāsta stila un funkciju dažādībai, šeit atradīsies kaut kas ikvienai gaumei un vajadzībām.

Nav liela māksla piedāvāt labas kvalitātes preces par augstām cenām vai zemas kvalitātes preces par pieņemamām cenām. Taču, lai piedāvātu labas preces par zemām cenām, nepieciešams izstrādāt un pielietot rūpīgi izstrādātas, inovatīvas un ekonomiskas metodes. Tieši tādēļ mēs IKEA uz lietām skatāmies nedaudz citādāk.

Zemas cenas

Visām precēm IKEA veikalos ir skaidri norādīta cena un detalizēta informācija par preci, kas ļauj veikala apmeklētājiem pašiem izvēlēties un saprast, kas tieši viņiem nepieciešams. Patiecoties šim pašapkalpošanās konceptam un apmeklētāju iesaistei, mēs spējam nodrošināt zemas cenas.

Tieši pateicoties šim sadarbības modelim, mēs kopā varam samazināt preču cenas un ietaupīt naudu.

Kopā mēs varam ietaupīt!

Mēs vispirms nosakām preces cenu

Lampa LAMPAN tika radīta, balstoties uz ideju, ka ir iespējams apvienot ļoti zemu cenu ar skaistu dizainu un augstu kvalitāti. Paturot prātā zemo cenu un ņemot vērā materiālu, loģistikas, darbaspēka un transporta izmaksas, mūsu dizaineri pilnībā pārveidoja visu ražošanas procesu. Galu galā, tika radīts pilnīgi jauns iepakojums - lampas pamatne tika kompakti ievietota abažūrā.

Mēs raugāmies uz lietām citādāk

Apmeklējot durvju ražotni, kurā tika izmantoti paneļi ar papīršūnu pildījumu, kādam no mūsu preču dizaineriem reiz radās ideja izmantot šīs durvis galda virsmu ražošanā. Papīršūnu paneļi ir izturīgi, viegli un satur nelielu koksnes daudzumu, to ražošanas process ir ekonomisks un videi draudzīgs. Tieši šo iemeslu dēļ mēs papīršūnu paneļus izmantojam tik daudz preču ražošanā. Viens no piemēriem ir galdiņš LACK, kurš mūsu preču klāstā ir jau kopš 1980. gada.

Kompaktais iepakojums ļauj samazināt transportēšanas izmaksas

Mūsu kompaktais iepakojums un pircēju vēlme pašiem veikt preču montāžu ļauj ievērojami samazināt darbaspēka, transporta un uzglabāšanas izmaksas. Mēs radām preces, kuras var iepakot pēc iespējas kompaktāk, tādējādi samazinot to cenu.

Ar atbildību pret cilvēkiem un dabu

Mēs uzskatām, ka viens no veiksmīga biznesa priekšnosacījumiem ir atbildības uzņemšanās par cilvēkiem un apkārtējo vidi. IKEA aktīvi strādā pie tā, lai samazinātu klimata pārmaiņu radītās sekas. Mēs sadarbojamies ar ražotājiem, kas saviem darbiniekiem nodrošina labvēlīgus darba apstākļus un uzņemas atbildību par apkārtējo vidi.

Labs dizains un funkcionalitāte

Apvienot patīkamu dizainu, labu funkcionalitāti, augstu kvalitāti un pieejamu cenu nemaz nav tik viegli. Taču mums patīk izaicinājumi. Sadarbojoties ar pieredzējušiem ražotājiem, IKEA dizaineri nepārtraukti cenšas atrast jaunus veidus, kā no parastiem izejmateriāliem iegūt pēc iespējas vairāk. Mēs meklējam arvien jaunus risinājumus, lai apmierinātu savu pircēju vajadzības.

Preces un materiāli

Mēs cītīgi strādājam pie tā, lai IKEA preces un izmantotie materiāli atstātu pēc iespējas mazāku negatīvo iespaidu uz vidi, kā arī būtu droši lietošanai un pircēju veselībai. Viens no mūsu biznesa idejas stūrakmeņiem ir saglabāt pēc iespējas zemākas izmaksas un vienmēr cītīgi piedomāt pie tā, kā izmantot savus resursus. Mēs cenšamies pēc iespējas vairāk preču izgatavot no atjaunojamiem un pārstrādājamiem materiāliem.